ON Semiconductor MM3Z10VT1
MM3Z10VT1 picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z10VT1
Brief Description
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323
Datasheet Download
MM3Z10VT1.pdf
Availability of MM3Z10VT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MM3Z10VT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z10VT1
Internal Part NumberEIS-MM3Z10VT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 21/Jan/2010
PCN Design/SpecificationCopper Wire 08/Jun/2009
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z10VT1
Related LinksMM3Z, MM3Z10VT1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM3Z10VT1 Details Description
Related parts for MM3Z10VT1
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 18POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MMCX JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.8A 23 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC MOD REG BUCK BOOST 36V 121BGA datasheet.pdf