ON Semiconductor MM3Z13VT1G
MM3Z13VT1G picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z13VT1G
Brief Description
DIODE ZENER 13V 300MW SOD323
Datasheet Download
MM3Z13VT1G.pdf
Availability of MM3Z13VT1G
QUANTITY
MM3Z13VT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z13VT1G
Internal Part NumberEIS-MM3Z13VT1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 08/Jun/2009
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±6%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z13VT1G
Related LinksMM3Z1, MM3Z13VT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM3Z13VT1G Details Description
Related parts for MM3Z13VT1G
FAN BLWR CF 300X96MM 115VAC TERM datasheet.pdf
IC DIFF LINE TXRX H-S 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE 400A 690V CLASS GL/GG datasheet.pdf
RES 3.92M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN TRIAX PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf