ON Semiconductor MM3Z18VT1
MM3Z18VT1 picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z18VT1
Brief Description
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323
Datasheet Download
MM3Z18VT1.pdf
Availability of MM3Z18VT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MM3Z18VT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z18VT1
Internal Part NumberEIS-MM3Z18VT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Jun/2009
PCN Design/SpecificationCopper Wire 08/Jun/2009
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)45 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 12.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C