Murata Electronics North America GNM0M2R61C473ME18D
GNM0M2R61C473ME18D picture photo
Mfg. Part Number
GNM0M2R61C473ME18D
Brief Description
CAP ARRAY 0.047UF 16V X5R 0302
Datasheet Download
GNM0M2R61C473ME18D.pdf
Availability of GNM0M2R61C473ME18D
QUANTITY
GNM0M2R61C473ME18D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM0M2R61C473ME18D
Internal Part NumberEIS-GNM0M2R61C473ME18D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0302 (0806 Metric)
Size / Dimension0.035" L x 0.024" W (0.90mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM0M2R61C473ME18D
Related LinksGNM0M2R61, GNM0M2R61C473ME18D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM0M2R61C473ME18D Details Description
Related parts for GNM0M2R61C473ME18D
TRANS PREBIAS PNP 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
MICRO 31POS PIN 24" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MULTIPANEL CARD GUIDE 4.0" datasheet.pdf
RES 1.75K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT3748EMS datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 10ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf