Fairchild Semiconductor MM3Z2V4C
MM3Z2V4C picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z2V4C
Brief Description
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323F
Datasheet Download
MM3Z2V4C.pdf
Availability of MM3Z2V4C
QUANTITY
MM3Z2V4C Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z2V4C
Internal Part NumberEIS-MM3Z2V4C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOD323F Material 16/Apr/2013
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)94 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr45µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z2V4C
Related LinksMM3Z, MM3Z2V4C Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
MM3Z2V4C Details Description
Related parts for MM3Z2V4C
TRANSFRMR 100UH 13W 1.7A 12P SMD datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 1200 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MARKER FOR TERM BLOCKS SHEET WHT datasheet.pdf
1MM SHORTING LINK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 8W datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 1.5KV RAD datasheet.pdf