Vishay/Beyschlag MMB02070C1503FB200
MMB02070C1503FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C1503FB200
Brief Description
RES SMD 150K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C1503FB200.pdf
Availability of MMB02070C1503FB200
QUANTITY
MMB02070C1503FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C1503FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C1503FB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C1503FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C1503FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C1503FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C1503FB200
DEM-DAI3793AEVM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 256BGA datasheet.pdf
LED 635 RED-ORN 3.2X2.8MM SMD datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 600W LDMOST datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RF-MOUNT-ANT-B datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf