Vishay/Beyschlag MMB02070C4991FB200
MMB02070C4991FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C4991FB200
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C4991FB200.pdf
Availability of MMB02070C4991FB200
QUANTITY
MMB02070C4991FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C4991FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C4991FB200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C4991FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C4991FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C4991FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C4991FB200
CONN RECEPT 80POS W/O POST SMD datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
CAP CER 82PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.11A 145 MOHM datasheet.pdf
SNAPPER HOSE CLAMP BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf