Vishay/Beyschlag MMB02070C6802FB200
MMB02070C6802FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C6802FB200
Brief Description
RES SMD 68K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C6802FB200.pdf
Availability of MMB02070C6802FB200
QUANTITY
MMB02070C6802FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C6802FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C6802FB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C6802FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C6802FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C6802FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C6802FB200
CONN BNC PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 110MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf