Vishay/Beyschlag MMB02070C8253FB200
MMB02070C8253FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C8253FB200
Brief Description
RES SMD 825K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C8253FB200.pdf
Availability of MMB02070C8253FB200
QUANTITY
MMB02070C8253FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C8253FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C8253FB200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C8253FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C8253FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C8253FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C8253FB200
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN SPRING 45POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
OSC XO 49.0908MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 36POS VERT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1410 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
MINITEK PWR HEADER datasheet.pdf
390UF 450V 40X40MM 85C 10000H datasheet.pdf