ON Semiconductor MMBTH10LT3G
MMBTH10LT3G picture photo
Mfg. Part Number
MMBTH10LT3G
Manufacturer
Product Category
RF Transistors (BJT)
Brief Description
TRANS VHF/UHF NPN 25V SOT23
Datasheet Download
MMBTH10LT3G.pdf
Availability of MMBTH10LT3G
QUANTITY
MMBTH10LT3G Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBTH10LT3G
Internal Part NumberEIS-MMBTH10LT3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Transistors (BJT)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)25V
Frequency - Transition650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f)-
Gain-
Power - Max225mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBTH10LT3G
Related LinksMMBTH, MMBTH10LT3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MMBTH10LT3G Details Description
Related parts for MMBTH10LT3G
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMB datasheet.pdf
RES 1.5K OHM .02% 15 PPM 1/8W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 620MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TOOL REMOVAL MS3344-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf