Vishay/Dale RN65C2004CRE6
RN65C2004CRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2004CRE6
Brief Description
RES 2M OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2004CRE6.pdf
Availability of RN65C2004CRE6
QUANTITY
RN65C2004CRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2004CRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C2004CRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2004CRE6
Related LinksRN65C2, RN65C2004CRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2004CRE6 Details Description
Related parts for RN65C2004CRE6
IC MPU XSCALE 266MHZ 492BGA datasheet.pdf
IC HEX INV W/OD OUT 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 13 OHM 1% 10W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
PRESS SENS 0 TO 30PSI ABSLTE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf