Diodes Incorporated MMBZ5250BTS-7-F
MMBZ5250BTS-7-F picture photo
Mfg. Part Number
MMBZ5250BTS-7-F
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 20V SOT363
Datasheet Download
MMBZ5250BTS-7-F.pdf
Availability of MMBZ5250BTS-7-F
QUANTITY
MMBZ5250BTS-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBZ5250BTS-7-F
Internal Part NumberEIS-MMBZ5250BTS-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN Design/SpecificationGreen Encapsulate Change 09/July/2007
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration3 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)20V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSOT-363
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBZ5250BTS-7-F
Related LinksMMBZ525, MMBZ5250BTS-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
MMBZ5250BTS-7-F Details Description
Related parts for MMBZ5250BTS-7-F
IC RCVR QUAD RS422/485 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CHARGER BATT CHEM IND 28QSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.2KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 42POS .23M datasheet.pdf
TM40-26 FEED FINGER SPRING datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 1.5V datasheet.pdf