Vishay Semiconductor/Diodes Division MMBZ5252C-E3-18
MMBZ5252C-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
MMBZ5252C-E3-18
Brief Description
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3
Datasheet Download
MMBZ5252C-E3-18.pdf
Availability of MMBZ5252C-E3-18
QUANTITY
MMBZ5252C-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBZ5252C-E3-18
Internal Part NumberEIS-MMBZ5252C-E3-18
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±2%
Power - Max225mW
Impedance (Max) (Zzt)33 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBZ5252C-E3-18
Related LinksMMBZ525, MMBZ5252C-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MMBZ5252C-E3-18 Details Description
Related parts for MMBZ5252C-E3-18
IC SENSOR TEMP/DET 3/5.5V 16QSOP datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 400V 350A A-PUK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN HN.D SERIES datasheet.pdf
CONN RCPT PASSLOCK 3CKT .093 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 0.26A SOT563 datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS CABLE PIN datasheet.pdf
EMITTER UV 365NM 700MA STAR datasheet.pdf