Vishay/Dale MMD23-0201D1
MMD23-0201D1 picture photo
Mfg. Part Number
MMD23-0201D1
Brief Description
CONN RACK/PANEL 20POS 5A
Datasheet Download
MMD23-0201D1.pdf
Availability of MMD23-0201D1
QUANTITY
MMD23-0201D1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMD23-0201D1
Internal Part NumberEIS-MMD23-0201D1
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows3
Contact Layout, Typical-
FeaturesFixed Guides
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGreen
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMD23-0201D1
Related LinksMMD23-, MMD23-0201D1 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MMD23-0201D1 Details Description
Related parts for MMD23-0201D1
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC RECEIVER ASK 300-440MHZ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 2.8A I2PAK datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED MODULE 4 LEDS COLD WHITE ON datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf