Vishay/Dale MMD25-026RR1
MMD25-026RR1 picture photo
Mfg. Part Number
MMD25-026RR1
Brief Description
CONN RACK/PANEL 26POS 5A
Datasheet Download
MMD25-026RR1.pdf
Availability of MMD25-026RR1
QUANTITY
MMD25-026RR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMD25-026RR1
Internal Part NumberEIS-MMD25-026RR1
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows3
Number of Columns-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Contact Layout, Typical-
FeaturesScrewlocks
ColorGreen
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMD25-026RR1
Related LinksMMD25-, MMD25-026RR1 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MMD25-026RR1 Details Description
Related parts for MMD25-026RR1
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16-SSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC40H/AE40G/HSC40H datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
OPEN COMMUNICATIONS GATEWAY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf