Yageo MMF-25FRF12R
MMF-25FRF12R picture photo
Mfg. Part Number
MMF-25FRF12R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF-25FRF12R.pdf
Availability of MMF-25FRF12R
QUANTITY
MMF-25FRF12R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-25FRF12R
Internal Part NumberEIS-MMF-25FRF12R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-25FRF12R
Related LinksMMF-25, MMF-25FRF12R Datasheet, Yageo Distributor
MMF-25FRF12R Details Description
Related parts for MMF-25FRF12R
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SW ROTARY DPDT STR WITH BRKT 28V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 18-20AWG TIN datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.2NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
HDM 5SMPR080F160OVK datasheet.pdf
CAP FILM 0.56 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL datasheet.pdf
33000UF 25V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf