Yageo MMF-25FRF12R
MMF-25FRF12R picture photo
Mfg. Part Number
MMF-25FRF12R
Brief Description
RES SMD 12 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF-25FRF12R.pdf
Availability of MMF-25FRF12R
QUANTITY
MMF-25FRF12R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-25FRF12R
Internal Part NumberEIS-MMF-25FRF12R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-25FRF12R
Related LinksMMF-25, MMF-25FRF12R Datasheet, Yageo Distributor
MMF-25FRF12R Details Description
Related parts for MMF-25FRF12R
THERMISTOR PTC 4.7K OHM 1% 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
IC REGISTER 16BIT 3.3V 48-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED SOURCE datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 10 OHM 15W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf