Yageo MMF-25FRF1K5
MMF-25FRF1K5 picture photo
Mfg. Part Number
MMF-25FRF1K5
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF-25FRF1K5.pdf
Availability of MMF-25FRF1K5
QUANTITY
MMF-25FRF1K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-25FRF1K5
Internal Part NumberEIS-MMF-25FRF1K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-25FRF1K5
Related LinksMMF-25, MMF-25FRF1K5 Datasheet, Yageo Distributor
MMF-25FRF1K5 Details Description
Related parts for MMF-25FRF1K5
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
GDT 470V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT M-F datasheet.pdf
ATTENUATOR 1206 SMD 4 DB datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf