Vishay/Dale RNC50J1213BRBSL
RNC50J1213BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1213BRBSL
Brief Description
RES 121K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1213BRBSL.pdf
Availability of RNC50J1213BRBSL
QUANTITY
RNC50J1213BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1213BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1213BRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1213BRBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1213BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1213BRBSL Details Description
Related parts for RNC50J1213BRBSL
RING PLASTIC GREEN datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 365 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 59POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf