Yageo MMF-25FRF39K
MMF-25FRF39K picture photo
Mfg. Part Number
MMF-25FRF39K
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF-25FRF39K.pdf
Availability of MMF-25FRF39K
QUANTITY
MMF-25FRF39K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-25FRF39K
Internal Part NumberEIS-MMF-25FRF39K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-25FRF39K
Related LinksMMF-25, MMF-25FRF39K Datasheet, Yageo Distributor
MMF-25FRF39K Details Description
Related parts for MMF-25FRF39K
CONN HEADER .100 SINGL R/A 13POS datasheet.pdf
DIVIDER BATTERY HANDHELD 1=100 datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 20% 5.2A 9.9MM datasheet.pdf
IC REGISTERD TRCVR 16BIT 56TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 20A IPAK datasheet.pdf
LOCK WIRE SDL RIVET MNT NATURAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 31POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 100UH 0.5A SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 500K OHM 1W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf