Yageo MMF-25FRF39R
MMF-25FRF39R picture photo
Mfg. Part Number
MMF-25FRF39R
Brief Description
RES SMD 39 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF-25FRF39R.pdf
Availability of MMF-25FRF39R
QUANTITY
MMF-25FRF39R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-25FRF39R
Internal Part NumberEIS-MMF-25FRF39R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-25FRF39R
Related LinksMMF-25, MMF-25FRF39R Datasheet, Yageo Distributor
MMF-25FRF39R Details Description
Related parts for MMF-25FRF39R
CAP CER 6.8UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 28POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
TRANS PNP 120V 6A TO-3P datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 5POS PCB TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 392 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 18pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf