Yageo MMF-25FRF75K
MMF-25FRF75K picture photo
Mfg. Part Number
MMF-25FRF75K
Brief Description
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF-25FRF75K.pdf
Availability of MMF-25FRF75K
QUANTITY
MMF-25FRF75K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-25FRF75K
Internal Part NumberEIS-MMF-25FRF75K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-25FRF75K
Related LinksMMF-25, MMF-25FRF75K Datasheet, Yageo Distributor
MMF-25FRF75K Details Description
Related parts for MMF-25FRF75K
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RECEPT 18POS DUAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
AMPLIFIER datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RS32 ES RSV 1 6V INTERFACE datasheet.pdf
PIDG R 22-16 5MM TAPE datasheet.pdf