Yageo MMF-50FRF220R
MMF-50FRF220R picture photo
Mfg. Part Number
MMF-50FRF220R
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF-50FRF220R.pdf
Availability of MMF-50FRF220R
QUANTITY
MMF-50FRF220R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF-50FRF220R
Internal Part NumberEIS-MMF-50FRF220R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF-50FRF220R
Related LinksMMF-50, MMF-50FRF220R Datasheet, Yageo Distributor
MMF-50FRF220R Details Description
Related parts for MMF-50FRF220R
IC REG LDO 6V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 20SGL 3.18MM datasheet.pdf
GDT 2500V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SYNCHRONIZER T1/E1 48SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS datasheet.pdf