Yageo MMF1WSFRF75K
MMF1WSFRF75K picture photo
Mfg. Part Number
MMF1WSFRF75K
Brief Description
RES SMD 75K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
MMF1WSFRF75K.pdf
Availability of MMF1WSFRF75K
QUANTITY
MMF1WSFRF75K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF1WSFRF75K
Internal Part NumberEIS-MMF1WSFRF75K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF1WSFRF75K
Related LinksMMF1WS, MMF1WSFRF75K Datasheet, Yageo Distributor
MMF1WSFRF75K Details Description
Related parts for MMF1WSFRF75K
RES SMD 226 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CA,62.5,24F,OFNP,MPO datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
BUS COUPLER 24VDC datasheet.pdf
IC REG 1PHASE BUCK 40QFN datasheet.pdf
RES SMD 4.12 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV N2800 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
IC INV SCHMITT-TRIG SOT353 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 46.32MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf