Yageo MMF25SBRD150R
MMF25SBRD150R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SBRD150R
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SBRD150R.pdf
Availability of MMF25SBRD150R
QUANTITY
MMF25SBRD150R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SBRD150R
Internal Part NumberEIS-MMF25SBRD150R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SBRD150R
Related LinksMMF25S, MMF25SBRD150R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SBRD150R Details Description
Related parts for MMF25SBRD150R
FAN BLOWER CF 500X200MM 115VAC datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE 52.0MM SQ BARE datasheet.pdf
IC 4.625V NO PBR 5% SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf