Yageo MMF25SBRD75K
MMF25SBRD75K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SBRD75K
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SBRD75K.pdf
Availability of MMF25SBRD75K
QUANTITY
MMF25SBRD75K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SBRD75K
Internal Part NumberEIS-MMF25SBRD75K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SBRD75K
Related LinksMMF25S, MMF25SBRD75K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SBRD75K Details Description
Related parts for MMF25SBRD75K
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 24POS .76M datasheet.pdf
RES 154 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
RES 500K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HAN 24 HPR BASE PNL CENTRA datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
5MM TRI-LEAD CABLE ASSY datasheet.pdf