Yageo MMF25SFRE15R
MMF25SFRE15R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRE15R
Brief Description
RES SMD 15 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRE15R.pdf
Availability of MMF25SFRE15R
QUANTITY
MMF25SFRE15R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRE15R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRE15R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRE15R
Related LinksMMF25S, MMF25SFRE15R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRE15R Details Description
Related parts for MMF25SFRE15R
MOSFET N-CH 20V 2.9A CHIPFET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 7CESIP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
INFRARED TELEPHOTO LENS datasheet.pdf
IGBT MOD 1700V 225A PKG WB CRT:B datasheet.pdf