Yageo MMF25SFRE22K
MMF25SFRE22K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRE22K
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRE22K.pdf
Availability of MMF25SFRE22K
QUANTITY
MMF25SFRE22K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRE22K
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRE22K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRE22K
Related LinksMMF25S, MMF25SFRE22K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRE22K Details Description
Related parts for MMF25SFRE22K
CONN PC PIN CIRC .156DIA TINLEAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 1X16 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO214AB datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LED INDICATOR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf