Yageo MMF25SFRE33R2
MMF25SFRE33R2 picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRE33R2
Brief Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRE33R2.pdf
Availability of MMF25SFRE33R2
QUANTITY
MMF25SFRE33R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRE33R2
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRE33R2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRE33R2
Related LinksMMF25S, MMF25SFRE33R2 Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRE33R2 Details Description
Related parts for MMF25SFRE33R2
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN ATTACH PLUG datasheet.pdf
GP POWER datasheet.pdf
SPOD FINAL ASSEMBLY datasheet.pdf
4.7UF 80V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf