Yageo MMF25SFRF12R
MMF25SFRF12R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF12R
Brief Description
RES SMD 12 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF12R.pdf
Availability of MMF25SFRF12R
QUANTITY
MMF25SFRF12R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF12R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF12R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF12R
Related LinksMMF25S, MMF25SFRF12R Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF12R Details Description
Related parts for MMF25SFRF12R
CAP CER 330PF 200V 1111 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 900MA 429 MOHM datasheet.pdf
KIT DEMOSTRATION FOR TSC2017 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 120TQFP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf