Yageo MMF25SFRF1K8
MMF25SFRF1K8 picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF1K8
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF1K8.pdf
Availability of MMF25SFRF1K8
QUANTITY
MMF25SFRF1K8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF1K8
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF1K8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF1K8
Related LinksMMF25S, MMF25SFRF1K8 Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF1K8 Details Description
Related parts for MMF25SFRF1K8
CONN HEADER .100 DUAL R/A 32POS datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 14-DFN datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 41POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGE .050 216POS DR TH datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 6SIP datasheet.pdf