Yageo MMF25SFRF20K
MMF25SFRF20K picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF20K
Brief Description
RES SMD 20K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF20K.pdf
Availability of MMF25SFRF20K
QUANTITY
MMF25SFRF20K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF20K
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF20K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF20K
Related LinksMMF25S, MMF25SFRF20K Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF20K Details Description
Related parts for MMF25SFRF20K
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 31A 1200V AVAL FO-A datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMINI6 datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE D 22POS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
SR BTS PC A 9 ASY CP datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf