Yageo MMF25SFRF39R
MMF25SFRF39R picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF39R
Brief Description
RES SMD 39 OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF39R.pdf
Availability of MMF25SFRF39R
QUANTITY
MMF25SFRF39R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF39R
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF39R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)