Yageo MMF25SFRF3K3
MMF25SFRF3K3 picture photo
Mfg. Part Number
MMF25SFRF3K3
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/4W MELF
Datasheet Download
MMF25SFRF3K3.pdf
Availability of MMF25SFRF3K3
QUANTITY
MMF25SFRF3K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF25SFRF3K3
Internal Part NumberEIS-MMF25SFRF3K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF25SFRF3K3
Related LinksMMF25S, MMF25SFRF3K3 Datasheet, Yageo Distributor
MMF25SFRF3K3 Details Description
Related parts for MMF25SFRF3K3
RES 0.5 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SOLDER datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
ANT&ENCLOSURE 3.5GHZ 16DBI U.FL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 4.08A (Switch) eSIP-7C datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 2POS datasheet.pdf