Yageo MMF50SBRD1K
MMF50SBRD1K picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SBRD1K
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SBRD1K.pdf
Availability of MMF50SBRD1K
QUANTITY
MMF50SBRD1K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SBRD1K
Internal Part NumberEIS-MMF50SBRD1K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SBRD1K
Related LinksMMF50, MMF50SBRD1K Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SBRD1K Details Description
Related parts for MMF50SBRD1K
INLET IEC320W/FUSE C14 SNAP4.8MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V datasheet.pdf
070 MLC W-W CAP HSG 8P BLACK datasheet.pdf
4P S/R FH PLUG VAL-U-LOK V0 datasheet.pdf
SW 1NC 1NO SPDT MAINTAINED 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FZ CAMERA WIDE VIEW LONG DIST datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FERRULE H2 5/19T GRAY 1=500PCS datasheet.pdf
CRIMPING SOCKET 18POS datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf