Yageo MMF50SFRF100R
MMF50SFRF100R picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SFRF100R
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SFRF100R.pdf
Availability of MMF50SFRF100R
QUANTITY
MMF50SFRF100R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SFRF100R
Internal Part NumberEIS-MMF50SFRF100R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SFRF100R
Related LinksMMF50S, MMF50SFRF100R Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SFRF100R Details Description
Related parts for MMF50SFRF100R
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA FSC datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LEVELING FOOT BLK HEXAGONAL BASE datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf