Yageo MMF50SFRF12K
MMF50SFRF12K picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SFRF12K
Brief Description
RES SMD 12K OHM 1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SFRF12K.pdf
Availability of MMF50SFRF12K
QUANTITY
MMF50SFRF12K Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SFRF12K
Internal Part NumberEIS-MMF50SFRF12K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMF50SFRF12K
Related LinksMMF50S, MMF50SFRF12K Datasheet, Yageo Distributor
MMF50SFRF12K Details Description
Related parts for MMF50SFRF12K
FIXED IND 1.8UH 850MA 280 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
IC CONV DC/DC 400MA HIEFF 10-DFN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 1MM 11POS datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 1CH 14TSSOP datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf