Vishay/Sprague T95Y686M004HSSL
T95Y686M004HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95Y686M004HSSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 4V 20% 2910
Datasheet Download
T95Y686M004HSSL.pdf
Availability of T95Y686M004HSSL
QUANTITY
T95Y686M004HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95Y686M004HSSL
Internal Part NumberEIS-T95Y686M004HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95Y686M004HSSL
Related LinksT95Y686, T95Y686M004HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95Y686M004HSSL Details Description
Related parts for T95Y686M004HSSL
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 890MA 180 MOHM datasheet.pdf
SPEED datasheet.pdf
RES CHAS MNT 348 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CUT&POLISH WHEEL 12X2X5" 7A CRS datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 12V 300W 25A datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW DO35 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.8VWM DO220AA datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf