Yageo MMF50SFRF330R
MMF50SFRF330R picture photo
Mfg. Part Number
MMF50SFRF330R
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/2W MELF
Datasheet Download
MMF50SFRF330R.pdf
Availability of MMF50SFRF330R
QUANTITY
MMF50SFRF330R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMF50SFRF330R
Internal Part NumberEIS-MMF50SFRF330R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)