Yageo MMP100FRF22R
MMP100FRF22R picture photo
Mfg. Part Number
MMP100FRF22R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
MMP100FRF22R.pdf
Availability of MMP100FRF22R
QUANTITY
MMP100FRF22R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMP100FRF22R
Internal Part NumberEIS-MMP100FRF22R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMP100FRF22R
Related LinksMMP100, MMP100FRF22R Datasheet, Yageo Distributor
MMP100FRF22R Details Description
Related parts for MMP100FRF22R
DIODE ZENER 5.6V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 20POS datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 6.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 128TQFP datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 15NS 100QFP datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
IO-LINK RTD TEMP SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf