Yageo MMP200FRF330R
MMP200FRF330R picture photo
Mfg. Part Number
MMP200FRF330R
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1% 2W MELF
Datasheet Download
MMP200FRF330R.pdf
Availability of MMP200FRF330R
QUANTITY
MMP200FRF330R Order Process
Ship out your order
Specifications of MMP200FRF330R
Internal Part NumberEIS-MMP200FRF330R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0309
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMP200FRF330R
Related LinksMMP200, MMP200FRF330R Datasheet, Yageo Distributor
MMP200FRF330R Details Description
Related parts for MMP200FRF330R
CONN RCPT 14POS .100 22AWG POLAR datasheet.pdf
IC SOC RF TXRX W/8051 MCU 36QFN datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 24V 21MA OUT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf