NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MMRF1015NR1
MMRF1015NR1 picture photo
Mfg. Part Number
MMRF1015NR1
Brief Description
TRANS RF N-CH 10W 28V TO270
Datasheet Download
MMRF1015NR1.pdf
Availability of MMRF1015NR1
QUANTITY
MMRF1015NR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMRF1015NR1
Internal Part NumberEIS-MMRF1015NR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency960MHz
Gain18dB
Voltage - Test28V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test125mA
Power - Output10W
Voltage - Rated68V
Package / CaseTO-270-2
Supplier Device PackageTO-270-2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMRF1015NR1
MMRF1015NR1 Details Description
Related parts for MMRF1015NR1
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC QUAD NANOPWR COMP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 602VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
36CKT IPASS TO SATA IPASS .152M datasheet.pdf
RES 59K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
COLLET FFA.3E. - 9.5MM DIA datasheet.pdf
PAC-SLC5-HE20-V5 CBL ASSY datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf