ON Semiconductor MMSZ9V1T1G
MMSZ9V1T1G picture photo
Mfg. Part Number
MMSZ9V1T1G
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123
Datasheet Download
MMSZ9V1T1G.pdf
Availability of MMSZ9V1T1G
QUANTITY
MMSZ9V1T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MMSZ9V1T1G
Internal Part NumberEIS-MMSZ9V1T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 08/Jun/2009
PCN Assembly/OriginSOD-123 Package Assembly Site Transfer 29/Aug/2014
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMSZ9V1T1G
Related LinksMMSZ9, MMSZ9V1T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MMSZ9V1T1G Details Description
Related parts for MMSZ9V1T1G
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A PCB datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 159POS GOLD datasheet.pdf