TDK Corporation MMZ0603D121CT000
MMZ0603D121CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ0603D121CT000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEADS / SMD
Datasheet Download
MMZ0603D121CT000.pdf
Availability of MMZ0603D121CT000
QUANTITY
MMZ0603D121CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ0603D121CT000
Internal Part NumberEIS-MMZ0603D121CT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ0603D121CT000
Related LinksMMZ0603D, MMZ0603D121CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ0603D121CT000 Details Description
Related parts for MMZ0603D121CT000
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 38A D2PAK datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 24POS PG21 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 200W datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE GRAY CMR datasheet.pdf
ARBOR PRESS FOR OMNIGRID datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 3.38A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf