TDK Corporation MMZ0603F560ET000
MMZ0603F560ET000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ0603F560ET000
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ0603F560ET000.pdf
Availability of MMZ0603F560ET000
QUANTITY
MMZ0603F560ET000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ0603F560ET000
Internal Part NumberEIS-MMZ0603F560ET000
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency56 Ohm @ 100MHz
Current Rating150mA
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Filter Type-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ0603F560ET000
Related LinksMMZ0603F, MMZ0603F560ET000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ0603F560ET000 Details Description
Related parts for MMZ0603F560ET000
MARKING CARD UNPRINTED SIMPLEX datasheet.pdf
KIT EVAL RFID LR 125KHZ HITAG datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 8.66"LX4.06"W datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14SOIC datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 11 RES 10K OHM 12SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf