TDK Corporation MMZ0603S800CT000
MMZ0603S800CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ0603S800CT000
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD 80 OHM SMD
Datasheet Download
MMZ0603S800CT000.pdf
Availability of MMZ0603S800CT000
QUANTITY
MMZ0603S800CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ0603S800CT000
Internal Part NumberEIS-MMZ0603S800CT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency80 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ0603S800CT000
Related LinksMMZ0603S, MMZ0603S800CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ0603S800CT000 Details Description
Related parts for MMZ0603S800CT000
CAP ALUM 1200UF 250V SCREW datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA datasheet.pdf
SENS 2000PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
TOOL HAND CERTI-CRIMP 14-22AWG datasheet.pdf
CABLE SMB JACK-JACK RG316 48" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .25W 45MM datasheet.pdf