TDK Corporation MMZ1005AFZ750VT000
MMZ1005AFZ750VT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1005AFZ750VT000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1005AFZ750VT000.pdf
Availability of MMZ1005AFZ750VT000
QUANTITY
MMZ1005AFZ750VT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1005AFZ750VT000
Internal Part NumberEIS-MMZ1005AFZ750VT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency75 Ohm @ 100MHz
Current Rating250mA
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1005AFZ750VT000
Related LinksMMZ1005AF, MMZ1005AFZ750VT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1005AFZ750VT000 Details Description
Related parts for MMZ1005AFZ750VT000
CAP CER 0.027UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5V 130W datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 32V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 1.5V 70A 105W datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
1/2" CIRCLES - 5/PK datasheet.pdf
CAP CER 7600PF 18KV SCREW datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf