Johanson Dielectrics Inc. 500X07N220MV4T
500X07N220MV4T picture photo
Mfg. Part Number
500X07N220MV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
500X07N220MV4T.pdf
Availability of 500X07N220MV4T
QUANTITY
500X07N220MV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 500X07N220MV4T
Internal Part NumberEIS-500X07N220MV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesX2Y®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.045" L x 0.025" W (1.14mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.51mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (X2Y)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)500X07N220MV4T
Related Links500X07N, 500X07N220MV4T Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
500X07N220MV4T Details Description
Related parts for 500X07N220MV4T
TERM BLOCK PCB 15POS 5.0MM GREEN datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf