TDK Corporation MMZ1005Y301CT000
MMZ1005Y301CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1005Y301CT000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 300 OHM 250MA 0402
Datasheet Download
MMZ1005Y301CT000.pdf
Availability of MMZ1005Y301CT000
QUANTITY
MMZ1005Y301CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1005Y301CT000
Internal Part NumberEIS-MMZ1005Y301CT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMMZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency300 Ohm @ 100MHz
Current Rating250mA
DC Resistance (DCR)380 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1005Y301CT000
Related LinksMMZ1005Y, MMZ1005Y301CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1005Y301CT000 Details Description
Related parts for MMZ1005Y301CT000
IC BRIDGE CLIP USB TO 1-W 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 31C PIN 18" RBW AU datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
PUSH BUTTON SWITCH LIT 110V RED datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 10% 310VAC AXI datasheet.pdf