TDK Corporation MMZ1005Y601CT000
MMZ1005Y601CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1005Y601CT000
Brief Description
FERRITE CHIP 600 OHM 250MA 0402
Datasheet Download
MMZ1005Y601CT000.pdf
Availability of MMZ1005Y601CT000
QUANTITY
MMZ1005Y601CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1005Y601CT000
Internal Part NumberEIS-MMZ1005Y601CT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating250mA
DC Resistance (DCR)560 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMZ1005Y601CT000
Related LinksMMZ1005Y, MMZ1005Y601CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MMZ1005Y601CT000 Details Description
Related parts for MMZ1005Y601CT000
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS UNIV-M-N-L GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V JB 0603 datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf